Uroczystości dziękczynne za beatyfikację Papieża – Polaka, Jana Pawła II.

W niedzielę 8 maja w Sanktuarium Maryjnym w Stoczku Kl. odbyły się uroczystości dziękczynne za beatyfikację Papieża – Polaka, Jana Pawła II. Wierni mogli oddać cześć papieskim Relikwiom.


Stoczkowskie Sanktuarium, miejsce internowania Prymasa Tysiąclecia, ma również ścisłe związki z osobą nowego Błogosławionego. To Jan Paweł II w 1983 r. osobiście koronował łaskami słynący wizerunek Matki Pokoju. Jest to jedyny obraz w Archidiecezji Warmińskiej koronowany przez Papieża. Ojcu św. zawdzięczamy również podniesienie Kościoła w Stoczku do godności Bazyliki Mniejszej (1987 r.). Bardzo osobistym darem Papieża jest również złoto-perłowy różaniec z dedykacją: „Wszystkich Was zawierzam Matce Pokoju”

 

 

Przekazany on został jako dopełnienie bursztynowego różańca Kard. St. Wyszyńskiego, złożonego w Stoczku jako wotum (dar) Matce Bożej za ocalenie. W 1987 r. Kard. Dziwisz, osobisty Sekretarz Papieża, przekazuje dla Sanktuarium w Stoczku przez ks. Adama Bonieckiego białą Piuskę (papieskie nakrycie głowy), którą Ojciec św. używał na co dzień w pierwszych latach pontyfikatu. Dzisiaj to już relikwia, niezwykle cenna pamiątka po Kimś, kto dla większości Polaków jest tak bardzo bliski.

fot. Marcin Cieślewicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oprawę muzyczną uroczystości przygotował zaprzyjaźniony ze Stoczkiem bartoszycki chór „Laudate Dominum” pod dyr. P. Marii Czarnej. Piękny śpiew i muzyka podkreślały doniosłość chwili i dostarczały wielu pozytywnych wzruszeń.

 

 

 

 

Gazeta Lidzbarska 12.05.2011r

 
Logowanie