Rekolekcje-wakacje dla nauczycieli i wychowawców z warszawskiej Pragi

  Inicjatorem pomysłu na wspólne rekolekcje-wakacje był ks. Paweł Śmierzchalski MIC, który codziennie starał się przybliżyć piękno Boga ukryte w Słowie Bożym i w myślach Prymasa Tysiąclecia z „Zapisków więziennych" oraz „Kromki Chleba".
  Każdy dzień poza okazją do modlitwy był wzbogacony wyjazdami do ciekawych zakątków Warmii. Na szlaku pielgrzymim znalazł się Zamek Biskupów Warmińskich z 1340 r., dworek Romanowskich w Sułowie, Pałac w Galinach, kolegiata w Dobrym Mieście, jedyna kalwaria warmińska z przełomu XIX/XX wieku w Glotowie oraz Olsztyn. Dla wielu była to jedyna okazja, aby odetchnąć od zgiełku miasta smakując ciszy klasztornej oraz aby nasycić swój wzrok malowniczymi widokami. Dla każdego znalazło się coś miłego. Jedni korzystali z basenów i spacerów a inni doskonalili swoje talenty. W grupie znaleźli się poloniści: Pani Małgorzata Kańduła, Lidia Czarny i Alfreda Motyka; historycy: Iwona Łazowska, Mariusz Kańduła, Krzysztof Gaworski oraz wybitna artystka: Pani Krystyna Iwanicka.

  Na szczególną uwagę zasługuje Pani Krystyna Iwanicka - nauczycielka plastyki, która do Stoczka przyjechała już po raz drugi, aby jak sama powiedziała „znaleźć siebie, chcąc być dla innych”.  Pani Krystyna urodziła się w 1953 roku w Warszawie.

  To artystka o olbrzymiej pasji życia, malarka, grafik, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1976). Dalszą naukę prowadziła pod kierunkiem profesor Barbary Massalskiej w Gdańsku, następnie w warsztacie znanego europejskiego grafika profesora Janusza Stannego. Technikę malarstwa olejnego szkoliła pod kierunkiem profesora Stanisława Poznańskiego.  Jest autorką abstrakcji, nowoczesnych wizji symbolicznych. Jej prace powstały pod wpływem osobistych przeżyć. Jej inna działalność to grafika książkowa (ilustracja okładek).

  Dzieła Pani Krystyny znajdują się w prywatnych kolekcjach w Chicago, Miami, Toronto, Sydney, Brisbane, Warszawie i w Wiedniu. Obecnie jej prace są wystawione w Rushcutters Bay Gallery w Sydney oraz w Stoczku Klasztornym.

  Wszyscy uczestnicy rekolekcji stwierdzili jednogłośnie:  do tego miejsca trzeba wracać częściej.

  Artyści, którzy chętnie przybywają do Stoczka Warmińskiego pozostawiają swoje prace w galerii klasztornej na sprzedaż, aby w ten sposób przyśpieszyć prace renowacyjne Sanktuarium. Osoby zainteresowane kupnem prezentowanych obrazów mogą uzyskać informacje pod numerem tel. 48 503086743  

PŚ.

Autor fot. Mariusz Kańduła

 

Logowanie